Orlické hory

Česká republika

28. – 30. 10. 2022

Cena: jen své náklady cca 1 000,- Kč

5 – 9 osob

ONDŘEJ ŠVIRÁK
ONDRA@TRAILADVENTURES.CZ

721 169 595

Víš, jaké je osmé nejvyšší a zároveň nejkrásnější pohoří v Česku? Ano, jsou to Orlické hory a ne, nebudeme o tom diskutovat 🙂 Chceš i ty poznat jejich krásu? Tak pojeď na první Trail Adventures víkendovku! Čeká nás třídenní putování přes několik rozhleden, kolem mnoha bunkrů, po neznačených pěšinkách i turistických stezkách, zkrátka výběr toho nejlepšího, co Orlické hory nabízejí.

Tahle akce slouží pro otestování našeho nového průvodce, Petra Remeše a děláme ji bez nároku na honorář. To znamená, že si každý zaplatí jen své reálné náklady a slouží jako krátká ukázka běžeckých expedic, na které se specializujeme. Líbí se ti několikadenní horské přeběhy s minimem vybavení a nevíš, jestli na ně fyzicky máš? Tak právě zde si tento koncept můžeš vyzkoušet! 

Po úvodním 7 kilometrů dlouhém zahřívacím dnu zdoláme jako v sobotu, tak i v neděli vzdálenost do 30 km. V sobotu bude převýšení zhruba 1 200 metrů a zbylé dny do 500 metrů. Za 3 dny uběhneme celkem 65 km s 2 000 m převýšením.

Z pátku na sobotu budeme spát v Jiráskově chatě (400,- Kč) a druhou noc strávíme na Masarykově chatě (530,- Kč). Na obou chatách si můžeme dát snídani s večeří a podle rychlosti přeběhu také oběd. 

Sraz je v pátek 28. 10. ve 14:30 na autobusovém nádraží v Rychnově nad Kněžnou – ODKAZ. Doprava na místo je individuální a v případě zájmu se můžeme domluvit na společném autě z Prahy nebo Brna. Skončíme v neděli odpoledne v Rokytnici v Orlických horách a doprava domů je opět individuální.

Budeš potřebovat cca 15-ti litrový batoh, ve kterém budeš mít bundu, věci na převlečení, skinnersky, svačinu na jeden den s litrem tekutin a vybavení do chladného počasí. Kompletní seznam najdeš ZDE a TADY jsem natočil video, kde jsou jednotlivé položky popsány.

Čau, já jsem Lyžník. V občance mám teda jméno Petr, ale ve sportovní komunitě už mi roky nikdo neřekne jinak, takže už ani na nic jiného neslyším. Jsem vystudovaný architekt, profesí grafický designér a celoživotní sportovec. Mám za sebou různé běžecké výzvy, ať už sólový etapový přeběh West Highland Way, vlastní projekt tzv. dlouhých nedělí po českých horách nebo širokou paletu ultra závodů (OCC, Sellaronda Ultra Trail, Nízkotatranská stíhačka atd.), sem tam pak i nějaké orienťáky. Baví mě zkoušet nové věci a testovat limity svého těla, v posledních letech se tak pravidelně účastním adventure závodů a letos jsem přidal i rogaining. Zastávám zkrátka heslo, že člověk musí nejdřív trochu trpět, aby pak dokázal ocenit pohodu. Ale neboj, na mých výpravách je toho utrpení jen přiměřené množství.

Po odeslání přihlášky Ti průvodce zavolá a v případě zájmu schválí přihlášku. Jen avizujeme dopředu, že počasí koncem října může být na horách všelijaké a podej si přihlášku pouze tehdy, pokud Ti nevadí i případný déšť, nízké teploty a sychravé podzimní barvy. Díky! 🙂

Jídlo je v Tvé vlastní režii. Doporučuji si vzít pouze svačinu na cestu a pár gelů a tyčinek na první dny běhu. Obě noci strávíme na chatě, kde si dáme snídani s večeří a je zde také možnost si dokoupit tyčínky na další den běhu, resp. doplnit tekutiny.

Výpravu pořádáme bez nároku na honorář a odhadovaná cena ubytování je 1 000,- Kč za oba dva dny. Doprava je čistě individuální. Vem si prosím sebou občanský průkaz, případně řidičák. 

Výprava je pod záštitou cestovní kanceláře Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia – ODKAZ. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Příjezd do Rychnova nad Kněžnou, kde necháme nepotřebné věci, následně autobusový přesun do Náchoda, odkud budeme vybíhat. Trasa pátečního prologu povede kolem pramene náchodské minerálky (možné občerstvení) kolem bunkrů až nahoru na kopec Dobrošov s rozhlednou a dělostřeleckou tvrzí (pokud bude zájem, můžeme jít na prohlídku), doběhnout ale musíme až na Jiráskovu chatu, kde budeme večeřet a spát.

7 km / nahoru 310 m, dolů 320 m

Sobotu začínáme snídaní na chatě, poté vybíháme směr Peklo, Sendraž a dále pokračujeme až na Nový Hrádek a rozhlednu Šibeník. Odsud zamíříme do Olešnice, kde doplníme zásoby, pak vylezeme na Feistův kopec a z něj pěkně po hranicích přes Vrchmezí až na Šerlich, kde nás na Masarykově chatě čeká večeře a nocleh.

30 km / nahoru 1240 m, dolů 550 m

Na Masaryčce ještě posnídáme a pak už se vydáváme dále na jihovýchod. Na programu je hřebenovka, a to přes Velkou Deštnou, Korunu a Pěticestí až na Anenský vrch, kde se na rozhledně naposledy rozhlédneme, protože už následuje jen sešup kolem pevnosti Hanička až do Rokytnice v Orl. h. Tady nasedáme na autobus a jedeme zpátky do Rychnova.

28,1 km / nahoru 500 m, dolů 950 m

Jdu do toho!