Křivoklátsko

Česká republika

24. – 26. 3. 2023

Cena: jen své náklady do 2 000,- Kč

4 – 7 osob

ONDŘEJ ŠVIRÁK
ONDRA@TRAILADVENTURES.CZ

721 169 595

Pojď objevit ty nejkrásnější traily a stezky v srdci Křivoklátska. Skrz naskrz hlubokými lesy, kolem tajuplných zřícenin, historických hradů a zámků, rajonem obrovských jelenů a divočáků, nahoru a dolů přes skalky a rozhledny, po úzkých pěšinách k zapomenutým vyhlídkám na kaňon řeky Berounky. V blízké budoucnosti se Křivoklátsko možná stane dalším českým národním parkem, ale nádherné je i bez toho titulu.

Provedu Tě svým domácím tréninkovým hřištěm, kde už třetím rokem běhám většinu tréninků. V pátek odpoledne si dáme úvodní prolog z Berouna, večer posedíme u piva a pokecáme, v sobotu a neděli nás bude čekat cca 25 km nádhernou přírodou.

Jedná se o běžeckou akci v rámci které zdoláme přes 60 km za 3 dny a cca 1 800 metrů převýšení. Akce je určena běžcům, kteří jsou zvyklí pohybovat se po horských stezkách a nemají problém běžet opakovaně několik dní po sobě.

První noc strávíme na statku Krkavčí hora, kde se dá pohodlně přespat a také se zde najíst. Druhou noc strávíme opět v pohodlí penzionu nedaleko křivoklátského hradu. V rámci obou ubytování je možnost snídaně, večeře a také dokoupení drobných zásob jídla.

Sraz je v pátek 24. března v 16:00 na parkovišti u řeky Berounky (Beroun, Václavské náměstí). Doprava na místo je individuální. Dá se tam zdarma nechat zaparkované auto na celý víkend. Z Prahy se dá bez problémů dojet také vlakem nebo autobusem, z nádraží to je na parkoviště 1 km. Běžecký program zakončíme ve vesnici Zdice, odkud v neděli odpoledne přejedeme vlakem nebo autobusem zpět do Berouna. Dá se klidně pokračovat rovnou do Prahy.

Pozorně sledujte předpověď počasí pár dní před akcí, aprílové počasí je nevyzpytatelné, klidně může chumelit, klidně to zvládneme v kraťasech.  Budeš potřebovat cca 15-ti litrový batoh, ve kterém budeš mít bundu, věci na převlečení, skinnersky, svačinu na jeden den s litrem tekutin a vybavení do chladného počasí. Kompletní seznam najdeš ZDE a TADY jsem natočil video, kde jsou jednotlivé položky popsány.

Jmenuji se Tomáš Maceček a jsem průvodcem této akce. Vždycky jsem miloval pohyb a přírodu, jezdil s oddílem na tábory a výpravy, a s rodiči místo k moři do Tater. Nikdy jsem neběhal atletiku, ale učaroval mě běh v horách, v terénu, a skyrunning. Snažím se, aby byl pro mne každý trénink zážitkem a zábavou, každodenním kouskem dobrodružství, jehož výsledky pak předvedu na závodech proti konkurenci. Od běhu do schodů na ty nejvyšší mrakodrapy v Číně, Singapuru nebo Kolumbii, přes výběhy skokanských můstků RedBull400 až k ultratrailu. V rámci Trail Adventures chci lidem přiblížit skyrunning v dobrodružné a zážitkové podobě, motivovat a předávat své zkušenosti.

Po odeslání přihlášky Ti průvodce zavolá a v případě zájmu schválí přihlášku. Jen avizujeme dopředu, že počasí v březnu může být všelijaké a podej si přihlášku pouze tehdy, pokud Ti nevadí i případný déšť, nízké teploty a možnost sněžení. Díky! 🙂

Jídlo je v Tvé vlastní režii. Doporučuji si vzít pouze svačinu na cestu a pár gelů a tyčinek na první dny běhu. Obě noci strávíme na chatě, kde si dáme snídani s večeří a je zde také možnost si dokoupit tyčínky na další den běhu, resp. doplnit tekutiny.

Výpravu pořádáme bez nároku na honorář a odhadovaná cena ubytování je 1 000,- Kč za oba dva dny. Doprava je čistě individuální. Vem si prosím sebou občanský průkaz, případně řidičák. 

Výprava je pod záštitou cestovní kanceláře Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia – ODKAZ. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Sraz na parkovišti u řeky v Berouně, odkud rovnou vyběhneme na stezky nad městem a vzhůru do nitra CHKO Křivoklátsko. Dle domluvy zvolíme buď delší trasu přes rozhlednu Děd (15 km) nebo kratší trasu přes Brdatku (10 km), v Hýskově přeběhneme na druhou stranu Berounky a s výhledy na západ slunce dorazíme do krásného areálu Statku na Krkavčí hoře. Večer utužíme kolektiv a budeme se těšit na dva krásné dny.

10 – 15 km, 200 – 400 m+

Začneme snídaní na statku, pak se zlehka rozběhneme kolem koňských výběhů a údolím s první jarní květenou k zámku v Nižboru. Celá sobota bude ve znamení výhledů na řeku Berounku, kraj Oty Pavla, budeme přebíhat z jednoho břehu na druhý, po turistických značkách i neznačených divokých trailech, ve Zbečně koukneme na Hamousův statek z 16. století, dáme svačinku a kafíčko a na závěr dne si užijeme příjemnou naučnou stezku Brdatka až k hradu Křivoklát. Ubytovaní budeme v blízkosti hradu.

 

27 km, 700 m+

Neděli začneme snídaní v ubytování a nejkrásnější vyhlídkou na hrad. Pak nás čeká první ze dvou větších kopců dne, od řeky zamíříme k zámku Leontýn a hlubokým lesem zase seběhneme do Nového Jáchymova, kde se otužilci mohou vykoupat v rybníce, my ostatní dáme občerstvení před druhým kopcem na rozhlednu Máminka na Krušné hoře. Vyhlídek a skalek ještě nebylo dost, doběhneme k té nejkrásnější na Vraní skále a pak už jen přes poslední brdek do Zdic, kde si čekání na vlak nebo autobus můžeme zkrátit pozdním obědem v místním hostinci. Pak už jen nohy hore a cestou domů třídit fotky.

25 km, 700 m+

Jdu do toho!