Corfu

ŘECKO

1. – 7. 5. 2024

12 990,- Kč

LETENKA ± 5 000,- Kč

6 – 10 osob

ONDŘEJ ŠVIRÁK
ONDRA@TRAILADVENTURES.CZ

721 169 595

Stezka od severu k jihu ostrova se vine stejnou měrou písečnými plážemi, stezkami podél útesů, olivovými háji i kopci náhorní planiny. Někde je značená, někde ne. Někdy nepotkáš ani živáčka, jindy narazíš na otevřenou kavárnu. Některá místa pro nás zůstávají nedostupná svou odlehlostí, náročností, nebo jako v případě řeckých ostrovů kvůli davům lidí, kteří je během letní sezóny zaplaví a nepustí. A pak najednou, jako mávnutím kouzelného proutku s prvními deštivými dny podzimu, všichni zmizí a ve ztichlé krajině se objeví prázdné stezky podél pláží a opuštěné olivové háje. Touto krajinou chceme proběhnout celý ostrov od severu k jihu, kam až nás pustí nohy a proměnlivé počasí.

Corfu trail se táhne po náhorní plošině s dominantním vrcholem Pantokrator (906 m n. m.) a stejně tak stezkami lemujícími útesy, písečnými plážemi a olivovými háji. Symbolicky ho zahájíme na pobřeží u kláštera Agia Aikaterini, na nejsevernějším cípu ostrova. Některé části treku jsou dobře značené a někdy si budeme hledat vlastní cestu. Historie zanechala na ostrově stovky zajímavých míst, byzantských klášterů, pevností a přístavů, které budeme po cestě objevovat. Když se nám do cesty postaví otevřená kavárna, tak si rozhodně nenecháme ujít kávu s místními. Můžeme díky tomu běžet relativně nalehko a občas doplnit zásoby v místních vesničkách.

Denní dávky budou mezi 25 – 33 kilometry s cca 1 000 m převýšením v technicky náročném terénu. Tahle výprava je určena minimálně středně pokročilým horským běžcům. Za 5 dní zdoláme 150 km / 4 000 m. 

Každý den budeme spát na posteli v pohodlí hostelů, horských chat a penzionů. Stan se spacákem nebudeš potřebovat 🙂

Poletíme z Prahy nebo z Vídně pokud možno přímým spojem. Letenka není součástí ceny výpravy a k 23. 7. stojí se zavazadlem 5 000,- Kč. Na start treku a následně zpět se dostaneme pomocí autobusu.

Budeš potřebovat cca 15-ti litrový batoh, ve kterém budeš mít bundu, věci na převlečení, skinnersky, svačinu na jeden den s litrem tekutin a vybavení do chladného počasí. Kompletní seznam najdeš ZDE a TADY jsem natočil video, kde jsou jednotlivé položky popsány.

Jmenuji se Ondřej Kovářík a jsem průvodcem této akce. Jsem člověk s duší romantika, srdcem záchranáře a hlavou dobrodruha. Do hor mě to táhlo od malička. Prvně s velkým baťohem na několikadenní přechody. Postupem času mi došlo, že s lehčím baťohem člověk víc ujde nebo… rychleji uteče! Takže když jsem začal běhat, zalíbily se mi 100 kilometrové závody. Nadupaný intenzivní zážitek týdenního treku smrsknutý pár dní. To chceš! A když k tomu připojíš cestování, i ty nejtěžší tréninky se stávají radostí. Teď teda nejčastěji trénuji na pískovišti a nebo když dobíhám svou dceru na odrážedle poté, co se vydala prozkoumat nový svět.

Po odeslání přihlášky Ti průvodce zavolá a v případě zájmu schválí přihlášku. Následně Tě požádáme o zaplacení zálohy, což je polovina ceny výpravy. Doplatek se hradí pár týdnů před akcí a obě platby se platí převodem na účet. Jakmile se naplní minimální počet účastníků, dáme pokyn k nákupu letenky.

Jídlo není součástí ceny výpravy. Doporučuji si vzít pouze svačinu na cestu a pár gelů a tyčinek na první dny běhu. Každý den spíme v civilizaci, kde se nasnídáme a navečeříme. Každý den bude možnost dokoupit si zásoby jídla na celodenní přeběh a také doplnit tekutiny.

Ke vstupu do Řecka Ti stačí občanský průkaz. Aktuální podmínky vstupu se dozvíš přímo od průvodce.

Výprava je pod záštitou cestovní kanceláře Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia – ODKAZ. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

V ceně výpravy je zkušený průvodce, doprava na místě, všechna ubytování, fotodokumentace, společná výbava, pojištění proti úpadku a DPH dle zvláštního režimu.

V ceně výpravy není letenka, jídlo, individuální pojištění a jakékoliv případné vstupy.

Odlet z Prahy nebo z Vídně ke středozemnímu moři. V odpoledních hodinách už protáhneme nohy v přístavním městě Corfu. Užijeme si večerní procházku po pláži a přespíme v místním guesthousu.

Doplníme zásoby a přejedeme autobusem na sever ostrova do Acharavi, odkud vyrazíme na pětidenní trail. Symbolicky ho zahájíme na pobřeží u kláštera Agia Aikaterini, na nejsevernějším cípu ostrova. Přechod ostrova od severu k jihu vede stejnou měrou písečnými plážemi, stezkami podél útesů, olivovými háji i kopci náhorní planiny táhnoucí se podél ostrova. Hned první den při něm vystoupáme na Pantokrator – nejvyšší horu ostrova. Některé části treku jsou značené, někdy si budeme hledat vlastní cestu. Když se nám do cesty postaví otevřená kavárna tak si kontakt s místními rozhodně neodpustíme. Spát budeme každý den na posteli a užijeme si plnými doušky nejen outdoorovou, ale také gastronomickou sekci tohoto legendárního ostrova.

Na závěr pětidenního trailu doběhneme podél pobřeží až do vesnice Kavos, odkud se ještě tento den vydáme zpět do hlavního města Corfu. Tady nás bude čekat pohodlné ubytování, odpočinek, dobré jídlo a hlavně oslava úspěšně zakončeného přeběhu.

Každý výprava jednou končí. Přesuneme se na letiště a vydáme se na cestu zpět do ČR.

Jdu do toho!